Organization Calendar (New Hamburg Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 10, 2019-Feb 23, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16
Atom LL3 - Oakridge House League Classic Tournament (19-025)
Novice A - Novice A West OMHA Preliminary Tournament
Tyke 1 - Shrink the Rink Tournament (8577)
Pre Tyke Blue - Shrink the Rink
Pre Tyke Red - Shrink the Rink
Midget LL3 - Orillia Family Day Tournament
Peewee LL3
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee LL2
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Pre Tyke Blue
11:00 AM
vs. Kitchener
Tyke 1 & Tyke 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
PeeWee LL1
12:00 PM
@ Hespeler Shamrocks 1
Novice LL2
12:30 PM
vs. Novice LL3
Atom LL2
1:00 PM
vs. Beverly Bandits 1
Atom AE
2:10 PM
vs. Ayr Flames
PeeWee AE
3:30 PM
vs. Cayuga Stars
Atom LL1
4:10 PM
@ Beverly Bandits 2
Beverly [AA09]
Minor Bantam A
4:30 PM
vs. Orangeville Flyers
New Hamburg Jr Firebirds
5:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
JMRRC (1 - West) [TCP-MS-B-2]
Bantam A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Bantam LL3
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Minor Midget A
8:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
Juvenile A
9:00 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [O-J-AAA/AA/A-Q3-2]
Midget LL2
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Atom LL1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget AE
9:00 PM
@ Grimsby Kings AE
Peach King (2 - West) [O-MAE12-S1-2]
Minor Midget A
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL2
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom LL3
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Fundamentals Blue & Fundamentals White
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Pre Tyke Blue & Pre Tyke Red
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Learn to Play Black & Learn to Play Burgundy
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom A
6:30 PM-7:40 PM
Practice
PeeWee A
7:40 PM-8:45 PM
Practice
New Hamburg Jr Firebirds
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Novice LL2 & Novice LL3
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
PeeWee LL1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Juvenile A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL3
9:00 PM
@ St. George Generals
SDCC [MB15]
Midget LL1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Atom LL4
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice A
6:30 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Minor PeeWee A
7:00 PM
vs. Milton Winterhawks Blue
Midget AE
7:40 PM
vs. Caledonia Thunder AE
New Hamburg Jr Firebirds
8:10 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Midget LL1
8:35 PM
@ Twin Centre Stars 2
Midget LL3
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Novice LL1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Minor Bantam A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Minor Atom A
6:30 PM
vs. Halton Hills Thunder
Bantam LL2
6:30 PM
@ Woolwich Wildcats 1
Atom A
6:50 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [TCP-AS-A-6]
Atom LL4
7:00 PM
vs. Atom LL3
Juvenile A
8:00 PM
vs. Glanbrook Rangers
Fundamentals Blue & Fundamentals White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Learn to Play Burgundy
8:00 AM-9:00 AM
Practice
PeeWee AE
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Learn to Play Black
9:30 AM
@ Twin Centre
Novice LL2
10:00 AM
vs. Novice LL1
Atom LL2
10:30 AM
@ Embro Edge
Embro [AA10]
Atom LL1
11:00 AM
vs. Beverly Bandits 2
Atom LL4
12:00 PM
vs. Plattsville Rage
PeeWee LL1
1:00 PM
vs. Hespeler Shamrocks 2
Peewee LL3
2:00 PM
vs. Beverly Bandits 2
Novice A
2:15 PM
@ Brampton 45s
Earnscliffe (2) [TCP-NS-B-10]
New Hamburg Jr Firebirds
3:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [TCP-MS-B-4]
Atom AE
3:15 PM
vs. Essex Ravens
Atom AE
4:20 PM
@ Tavistock Titans
Tavistock [AAERR54]
Midget LL2
4:30 PM
vs. Woolwich Wildcats 2
Bantam LL2
4:30 PM
@ Embro Edge 2
Embro [BA19]
Midget LL1
5:40 PM
vs. Twin Centre Stars 2
PeeWee A
6:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [TCP-PS-B-2]
Minor Midget A
7:15 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [TCP-MS-F-1]
Midget AE
8:30 PM
vs. Grimsby Kings AE
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Tyke 1 - Shrink the Rink Tournament (8577)
Midget LL3 - Orillia Family Day Tournament
Tyke 2 - IP/Tyke Boston Pizza Jamboree (8356)
Atom LL1
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee LL2
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Tyke 1
8:00 AM
@ Richmond Hill Stars
Sixteen Mile Sports Complex (on-ice) [1]
Tyke 1
8:30 AM
@ Unionville Jets
Sixteen Mile Sports Complex (on-ice) [2]
Tyke 1
9:20 AM
vs. Erindale 23 (A)
Sixteen Mile Sports Complex (mini-stick) [3]
Tyke 1
9:40 AM
@ Erindale 23 (B)
Sixteen Mile Sports Complex (mini-stick) [4]
Tyke 2
11:00 AM
vs. Beverly Bandits
PeeWee LL1
11:00 AM
@ Hespeler Shamrocks 2
Atom AE
12:00 PM
vs. Essex Ravens
Novice LL1
12:30 PM
vs. Novice LL3
Atom LL3
1:15 PM
vs. Woolwich Wildcats 2
Tyke 1
1:15 PM
@ Milton Team 8 (B)
Sixteen Mile Sports Complex (on-ice) [6]
Tyke 1
1:45 PM
vs. Milton Team 8 (A)
Sixteen Mile Sports Complex (on-ice) [5]
Minor Atom A
2:00 PM
@ Caledon Hawks
Mayfield [TCP-MAS-B-6]
Atom AE
2:10 PM
vs. Caledonia Thunder
Bantam LL1
2:30 PM
vs. Plattsville Rage
Minor Bantam A
3:20 PM
@ Milton Winterhawks White
John Tonelli [TCP-MBS-A-13]
PeeWee AE
3:40 PM
vs. Ingersoll Express
Tyke 1
4:00 PM
vs. Unionville Jets
Sixteen Mile Sports Complex (mini-stick) [7]
Tyke 1
4:20 PM
@ Ingersoll Express
Sixteen Mile Sports Complex (mini-stick) [8]
Minor Midget A
4:30 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Minor PeeWee A
5:15 PM
@ Dundas Blues
Harry Howell (B) [TCP-MPS-A-8]
Novice A
5:30 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [O-NWA-Q3-2]
New Hamburg Jr Firebirds
5:50 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Midget AE
7:30 PM
@ Grimsby Kings AE
Peach King (2 - West) [O-MAE12-S1-4]
Bantam LL3
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL1
8:30 PM
@ St. George Generals
SDCC [MB03]
Juvenile A
9:00 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [O-J-AAA/AA/A-Q3-4]
Midget LL2
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Tyke 1 & Tyke 2
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
PeeWee LL1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom A
7:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [TCP-AS-A-2]
Novice A
7:00 PM
vs. Woolwich Wildcats
Novice A
7:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Bantam A
8:10 PM
vs. Oakville Rangers Blue
Minor Midget A
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL3
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom LL2
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Fundamentals Blue & Fundamentals White
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Pre Tyke Blue & Pre Tyke Red
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Learn to Play Black & Learn to Play Burgundy
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom A
6:30 PM
vs. Hespeler Shamrocks
Midget AE
7:00 PM
@ Norwich Knighthawks AE
Norwich [MCRR41]
PeeWee A
7:40 PM
vs. Caledon Hawks
Bantam LL1
7:45 PM
@ Plattsville Rage
New Hamburg Jr Firebirds
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Peewee LL3
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice LL2 & Novice LL3
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
PeeWee AE
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [AAERR60]
Bantam LL3
6:30 PM
@ Embro Edge 2
Embro [BA02]
Novice A
7:15 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [O-NWA-Q3-4]
Minor Midget A
7:40 PM
@ Centre Wellington Fusion
Elora [TCP-MS-F-3]
Juvenile A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget LL1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice LL1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice A
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL2
6:10 PM
@ Beverly Bandits 2
Beverly [PA04]
Minor PeeWee A
6:45 PM
vs. Caledon Hawks
Minor Midget A
7:00 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Bantam A
8:00 PM
@ Milton Winterhawks
Memorial [TCP-BS-A-12]
Midget LL2
8:00 PM
vs. Midget LL3
Midget AE
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL4
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam LL2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Minor PeeWee A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Minor Bantam A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
@ Essex Ravens
Essex (Libro) [O-AAE2-Q1-3]
Bantam LL3
6:30 PM
@ Woolwich Wildcats 2
Minor Atom A
6:30 PM
vs. Milton Winterhawks
Midget LL1
9:30 PM
@ Woolwich Wildcats 2
Fundamentals Blue & Fundamentals White
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Learn to Play Burgundy
8:00 AM
vs. Woolwich
Tyke 2
8:45 AM
@ Mooretown Tyke 1
Timken Centre - STMHA Rink [S4]
PeeWee A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Learn to Play Black
9:00 AM
@ Woolwich
Novice LL3
10:00 AM
vs. Novice LL2
Tyke 1
10:10 AM
@ Beverly Bandits
Beverly [T35]
Atom LL1
11:00 AM
vs. Beverly Bandits 1
PeeWee LL1
11:45 AM
@ Woolwich Wildcats 2
Atom LL3
12:00 PM
vs. Ayr Flames 1
Tyke 2
12:15 PM
@ Lambeth Lancers White
Timken Centre - Presstran Rink [10]
Minor Bantam A
12:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [TCP-MBS-A-7]
PeeWee LL2
1:00 PM
vs. Twin Centre Stars
Peewee LL3
2:00 PM
vs. Beverly Bandits 1
Atom AE
2:00 PM
@ Essex Ravens
Essex (Shaheen) [O-AAE2-Q1-4]
Minor Atom A
2:45 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [TCP-MAS-B-20]
Bantam LL1
3:15 PM
vs. Hespeler Shamrocks 1
Bantam LL2
4:30 PM
vs. Embro Edge 2
Bantam LL3
5:30 PM
@ Embro Edge 3
Embro [BA24]
Midget LL3
5:40 PM
vs. St. George Generals
New Hamburg Jr Firebirds
6:30 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
JMRRC (2 - East) [TCP-MS-B-6]
Novice A
7:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Midget LL1
7:00 PM
vs. Midget LL2
Minor Midget A
7:15 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [TCP-MS-F-5]
Juvenile A
8:15 PM
vs. Glanbrook Rangers
Midget AE
8:30 PM
vs. Grimsby Kings AE
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from newhamburghockey.com on Saturday, February 16, 2019 at 6:21 PM